вівторок, 8 листопада 2016 р.

УРОК "ENGLISH TOGETHER"

 
  Нещодавно двері нашої бібліотеки відчинилися для учнів ЗШ №5 на чолі з вчителями англійської мови Алєйченко Т.В. та Пилигач О.В., які разом з бібліотекарями, розповіли про важливість володіння англійською мовою у наш час. 

Урок «English together» відбувся в рамках оголошеного Президентом України Петром Порошенко  Року англійської мови в Україні.
  Англійська мова - одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування. Це офіційна мова у більш ніж 60 суверенних держав.
Ми долучилися до такої корисної справи. Оформили книжкову виставку «2016-Рік англійської мови в Україні», розповіли про забезпечення інтеграції українців  до європейського простору, бо  знання англійської мови відкривають для нас вікно у новий світ - світ іншої культури та познайомили учнів з англомовними авторами.
Подолання мовного бар’єру і що найголовніше – сприймання мотивацій до вивчення англійської  мови шляхом поєднання навчання та змістовного відпочинку – такий лейтмотив звучав в ході спілкування  з учасниками заходу.

  Вчителі підготували цікаві конкурси, загадки, ребуси, кросворди, де учні змогли продемонструвати свої творчі здібності та набуті знання з англійської мови і їм у нагоді стали  комп’ютери.
  Незвично і цікаво було чути іноземну мову у нашому закладі.
  Щасливі обличчя дітей, їхні бурхливі враження про захід ще раз засвідчили: те, що ми робимо не є марним.

середа, 12 жовтня 2016 р.

МУЖНОСТІ Й ГЕРОЙСТВА СВЯТО

11 жовтня, напередодні Дня захисника України, у нашій бібліотеці  відбувся урок–зустріч «Мужності й геройства свято».
  Засвідчити свою повагу всім, хто носить військову форму і відзначити свято разом до бібліотеки завітали учні 9 та 11 класів ЗОШ №5 (кл.керівники Скальська І.  та Коваленко В.), шкільний бібліотекар Алєксєєнко Л. та представник Світловодського об’єднаного військового  комісаріату Коваленко С. Почесними гостями заходу стали учасники АТО військові Лядов Олексій та Федченко Володимир.
   Урок розпочався хвилиною мовчання по загиблим воїнам землякам,  захисникам незалежності і територіальної цілісності України.
  Бібліотекарі Позовна З. та Гаркуша Л. здійснили екскурс  в історію українського козацтва й усіх українських збройних формувань.
  Про престиж військового, армійські проблеми, контрактну службу, стан української армії, особливості призову дізналися юнаки під час виступу  представника військкомату Коваленка С.
   Під час бесіди учні не тільки дізналися про умови проходження військової служби, мобілізаційні заходи держави, проблеми та будні сучасної армії, але й отримали можливість поставити свої запитання та почути на них відповіді. Навіть дівчата жваво брали участь у дискусії, та цікавилися умовами несення військової служби жінками. Так невимушено, у теплій, дружній атмосфері пройшов урок  патріотичного виховання молоді. 

вівторок, 27 вересня 2016 р.

ОКСАМИТОВИЙ СЕЗОН

   Після теплого літа настала осінь. Чудова пора року , оспівана поетами та письменниками, композиторами, відображена в картинах художників. Летить різнобарвне листя , падають  коричневі каштани та достиглі горіхи. Вереснева павутинка бабиного літа і ще теплі дні та прохолодні вже ночі. Все це – прекрасна осіння пора. 
  В ЗШ №5 стартував загальношкільний  еко-проект «Оксамитовий сезон», в якому беруть участь учні 1-11 класів, батьки, вчителі,бібліотекарі. Еко-проект планується провести у два етапи, восени та навесні. Кожен клас створює свій власний квітковий дизайн з певною тематикою та задумкою.
  Тісна співпраця бібліотеки-філії№3 і школи продовжилася у підборі літератури  по флористиці  та дизайну  для учнів школи.
  «Бузкове диво хочемо бачити не тільки у Павлишській школі В. Сухомлинського, а й на території школи № 5!» - заявляють учні. І тому Бузкову алею вийшли висаджувати одинадцятикласники (класний керівник –     Коваленко В. П.) і малеча 3-Б класу (класний керівник – Шаповал Т. Д.). Долучилися до створення  красивого та затишного шкільного подвір’я  шкільний бібліотекар        Алєксєєнко Л.В. та бібліотекар філії№3 Позовна З.В.

   Це тільки перші успішні кроки у створенні краси навколо, попереду багато ідей, творчих задумів та  плідної роботи школи та бібліотеки.

неділя, 19 червня 2016 р.

МИ ХОЧЕМО, ЩОБ ВАШЕ ЛІТО БУЛО КНИГАМИ ЗІГРІТЕ!



 Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Для корисного відпочинку дітей  в дні літніх канікул в нашій бібліотеці  проходять заходи літніх читань під назвою «Ми  хочемо,  щоб  Ваше  літо  було  книгами  зігріте!». Відвідуючи бібліотеку у літній період,  діти поринають  в  море цікавих книг і яскравих журналів, захоплюючі інтелектуальні  та розвиваючі комп'ютерні ігри. 

  А ще у  нашій бібліотеці  діти знаходять друзів, однодумців, цікавих співрозмовників, з якими цікаво читати, грати, розгадувати ребуси, загадки, малювати, творити – розважатися!  


   Так з 02.06 по 14.06. бібліотека радо приймала у себе пришкільний табір «Ластівка» та мовну школу «Ромашка». Програма Інтернет-канікул включала низку різноманітних захоплюючих заходів як в бібліотеці, так і на території  школи.
 Для дітей 1 та 2 загону підготовлено і проведено відео-урок безпечної поведінки під час канікул, в ході якого діти узагальнили знання про правила безпечної поведінки на вулиці, у транспорті, а мультик «Безпека на воді» викликав жваве обговорення про різні випадки під час купання в річках. Гра-оплески «Вірно-невірно» закріпила знання.
 Діти 3 загону здійснили подорож в Книжкову Країну   на Літературному локомотиві «До авторів на гостину мчать вагончики невпинно».  Під час заходу учасники  знайомили  зі своїми улюбленими книгами, разом  визначали автора того чи іншого твору. В ході бібліографічної гри «Якщо автора я знаю, швидко книги вибираю» діти здійснювали пошук книг за допомогою абеткового каталогу. Гра-змагання «Бібліотечний розумник» визначив серед дітей бібліотечного «знатока».
   Рухливі ігри «Їстівне – неїстівне» та «Веселий м’ячик» на літньому майданчику біля бібліотеки   створили серед дітей  веселу атмосферу довіри, розвили почуття єдності та згуртованості.
  Усі бібліотечні заходи були цікавими, корисними, веселими та інтерактивними. Кожен виховний захід супроводжувався відео - переглядом.
 








   В літній період в  бібліотеці працює бібліотечний «кінозал», де всі бажаючі можуть подивитися улюблені мультфільми.

  На канікулах сумувати ніколи – приходь до бібліотеки за втіхою!

вівторок, 3 травня 2016 р.

ЧОРНОБИЛЬ! ЙОГО ЗАБУТЬ НЕ ДОЗВОЛИТЬ МАЙБУТНЄ

   Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 30  років не втихає у нашій свідомості.
   До цієї чорної дати в  нашій бібліотеці було проведено низку заходів «Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять, за скоєний гріх розіп’ята живцем».
 Оформлено книжкову полицю "Чорнобиль: дні випробувань".










На ній розміщено книги про цю трагедію, матеріали періодичних видань, що розкривають трагічні події 30-літньої давності, гіркі наслідки катастрофи для всього людства, стан атомної станції й Чорнобильської зони.
Із роками притуплюється гострота пережитої трагедії. Нові покоління вже мало що знають про неї. Тому одна з головних вимог сьогодення – збереження пам᾽яті й усвідомлення її уроків.
Збагнути масштаб, зануритися в жахливу атмосферу найбільшої техногенної катастрофи людства під час репортажу біля книжкової виставки-експозиції та перегляду відеороликів по темі «Чорнобиль не має минулого часу» змогли користувачі бібліотеки.

четвер, 21 квітня 2016 р.

ПРОСТИ НАС, ЗЕМЛЕ, НАС - ЛЮДЕЙ СТОЛІТТЯ

  Земля – колиска людства. Вона носить на собі океани, хмари та їхні тіні, розкривається джерелами, пускає в небеса птахів, вбирає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу. Сьогодні вже мова йде не про те, щоб змінити життя, природу,  а щоб її врятувати.
   У квітні до Дня Землі і Дня довкілля  в різних куточках нашої держави організовуються природоохоронні заходи  -  «Посади своє дерево», «Наша допомога птахам», «Струмочок, річечка, ріка», «Первоцвіт», «Збережи ялинку».
  Маючи таке багатство, таке чудо, як книга, бібліотека просто не має права не приділяти уваги екології, не бути причетною до збереження та відродження життя на Землі.

   З метою підвищення у підростаючого покоління екологічної культури, екологічного мислення, виховання любові до природи бібліотекарі філії №3 запросили учнів 10 класу ЗШ №5 (класний керівник  Коваленко В.П.,  шкільний бібліотекар Алєксєєнко Л.В.) на екологічний квест «Прости нас, Земле, нас – людей століття».
   Учасники гри-пошуку поділилися на 2  команди «Фіалки» та  «Квітковий дельфін». Справжнє змагання в ході проведення  цікавих заходів: екологічного тесту  “Екологічний патруль”, екологічних  порівнянь «Гарно, як…», еко-вікторини  «Про дива і таємниці природи-чарівниці» проявили кмітливість винахідливість та знання учнів з цієї тематики.
   Цікаво пов’язавши  екологію та краєзнавство, нетрадиційно пройшли  еко-етапи  з природного краєзнавства.  Поетична мандрівка  «Безмежно з дитинства кохаю красу свого рідного краю…» у формі конкурсу-пошуку  книг місцевих літераторів  «Хто швидше   продекламує  уривки  про красу природи  Світловодщини» продемонструвала  любов  дітей до поетичного слова та майстерність декламування.
  «Всім відомо, що діти – це майбутнє людства. Отже ви – майбутнє нашого міста, і саме від вас залежить, яким воно буде. Уявіть собі, що мер Світловодська  звернувся до вас по допомогу щодо заходів поліпшення екології міста» - такі слова передували конкурсу плакату-мотиватору « Як би я був головним екологом міста…». 

  Еко-проекти команд показали, що молодь здатна вже зараз шукати засоби рішень "дорослих" екологічних проблем, відповідального відношення  до навколишнього світу.
  Людина виділяється з природи своїм розумом, щирим серцем. Тож збережімо кожне гніздечко, не дозволяймо вбивати птахів і тварин. Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи . Цей  підсумковий лейтмотив залишиться у в серці кожного учасника зустрічі.