Україна – багатонаціональна держава, де проживають більш 130 націй та народностей. Усі вони складають український народ(корінний). Українці – це титульна нація(77,8%). Представники усіх інших національностей,які проживають на території країни - це національні меншини(22,2%).
Література тематичної полиці «Толерантне ставлення до національних меншин» знайомить читачів з незнайомими культурами національних меншин.
В ході перегляду книг, представлених на полиці, обговорювалися значення термінів «корінні народи», «депортація», «окупація», «анексія», «колаборанти». Під час розповіді про події 1944 року в історії кримськотатарського народу, під час яких майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули, були проведені історичні паралелі з 2014 роком, коли відбулася окупація російськими військами Кримського півострову, та з 2022 роком, нашим сьогоденням, коли, на жаль, вже більше 2-х років триває повномасштабна агресія Росії проти України.
Конституція України гарантує повагу до людської гідності. А толерантне ставлення до національних — важлива передумова для суспільства, головною цінністю якого є людина, незалежно від її етносу, гендеру чи будь-яких інших особливостей.
Не варто проявляти жодного особливого
ставлення до представників меншин. Потрібно поважати їх — так само як усіх
інших людей.
Знайомство з незнайомими культурами збагачує
нас, допомагає дивитися на звичні речі під іншим кутом. І, звичайно ж, це
допомагає нам бути більш толерантними.
Немає коментарів:
Дописати коментар