понеділок, 5 лютого 2024 р.

ЧОМУ БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ - ЦЕ СПІЛЬНА СПРАВА?


Звичайний ранок, звичайний маршрут, звичайні справи, але для багатьох людей вони пов'язані з чисельними перешкодами. У когось немає доступу до Інтернету та його можливостей, хтось не може самостійно спуститися сходами, звісно, є люди, що попри все бажають отримати гідну роботу, а отримують лише відмови на співбесідах.

   Все це - бар'єри, тобто те, що ускладнює людям доступ до ресурсів та можливостей. Бар'єри фізичні та цифрові, освітні та економічні, соціальні та інформаційні – як показало дослідження, проведене в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської, понад 60% опитаних українців наголосили, що у своєму житті стикалися з тими чи іншими бар'єрами.

   Тому формування безбар’єрної України повинно стати спільною метою.

Безбар’єрність – у кожному кроці. Це не тільки про пандуси, шрифт Брайля і коректну термінологію (хоча й про них теж).

Безбар’єрність – це про найменші деталі, з яких складається великий пазл рівних прав і можливостей.

Доступність простору, інформації та послуг без перешкод і сторонньої допомоги;

Суспільство, яке дбає про рівні умови для самореалізації, зайнятості, здобуття освіти, спілкування чи дозвілля;

Юридичні послуги – тобто, буквальна відсутність перепон на шляху до їхнього отримання;

І, звісно, гендерна рівність. На жаль, жінкам й досі доводиться долати бар’єри та боротися з дискримінацією.

   У вас може з’явитися питання: «А що можу зробити я особисто?». Кожна людина може впливати на діяльність органів місцевого врядування, писати пропозиції та запити, наприклад, якщо у вашій будівлі немає пандусу чи він розташований під дуже гострим кутом.

    Зокрема, наша бібліотека  може розповсюджувати інформацію, наприклад, цей огляд. Ми можемо допомогти нашим користувачам  пройти навчання комп’ютерній грамотності та завести для них сторінки в соціальних мережах.

   За допомогою безкоштовного Інтернету в бібліотеці кожен житель нашого мікрорайону може замовити і одразу ж роздрукувати електронний квиток в будь-яке місце земної кулі, самостійно розрахувати пенсії, скористатися вільним доступом до особистого кабінету споживачів комунальних послуг,зокрема природного газу GASOLINAonline, НафтоГаз Газопостачальна компанія,  Кіровоградська обласна ЕК (КОЕК), ОКВП "Дніпро-Кіровоград",здійснити комунальний платіж, здійснити реєстрацію на ЗНО, поповнити рахунок мобільного телефону та й, зрештою, здобути навички самостійного використання електронних сервісів.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар