понеділок, 22 листопада 2021 р.

"ДІЯ.ЦИФРОВА ОСВІТА"


Кожна сучасна людина повинна орієнтуватися в інформаційному просторі. Для оперативного розв’язання життєвих завдань та особистісної реалізації, необхідно розвивати наступні цифрові компетенції: вміти працювати з інформацією, IT-технологіями, медіа та ін.

 У рамках  меморандуму  про співпрацю уряду з Українською бібліотечною асоціацією по реалізації  проекту  «Дія. Цифрова освіта» бібліотеки мають поступово перетворитися на хаби.  Хаби  цифрової освіти – це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності. На сьогодні вже створена  мережа хабів і більша частина з них саме в бібліотеках.

  На карті хабів  наша бібліотека визначена локацією для проведення навчання базовими цифровими навичками.

  Бібліотека-філія №3 має чималий досвід сприяння розвитку цифрової освіти:

проводить навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності: «Школа комп’ютерної грамотності»;

навчає користувачів використанню електронних онлайн-сервісів: медична система Helsi, онлайн банкінги, інтернет-магазини та покупки, особисті кабінети комунальних служб, сервіси бронювання та придбання квитків на автобус та потяг;

розробляє та поширює інформаційні матеріали з питань цифрової безпеки.

  А з моменту старту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта» наша бібліотека стала амбасадором  цифрової грамотності . Адже саме у бібліотеці  є всі можливості для навчання. Це і технічне забезпечення – комп’ютери та швидкісний Інтернет, але головне те, що бібліотекарі й самі постійно навчаються, удосконалюють свої знання та вміння, аби навчати потім відвідувачів та членів нашої громади.

 Зареєструвавшись на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта», бібліотекарі пройшли навчальні курси і одержали електронні сертифікати.

  Протягом  місяця  цифрової грамотності, що оголосило  Міністерство цифрової трансформації України, відвідувачі нашої бібліотеки мали можливість ознайомитись з освітніми серіалами та зареєструватись на платформі «Дія. Цифрова освіта».  


Найпопулярнішими курсами серед користувачів на цьому тижні були: «Базові цифрові навички», «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома», «Сучасне резюме та пошук роботи онлайн», «Кіберняні» та «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень».




 Працівники бібліотеки надавали цікаву і корисну інформацію своїм користувачам щодо цифрової грамотності в залі вільного доступу до Інтернет бібліотеки :

  • ü «Бібліотеки і цифрова грамотність»   об’ява-реклама  (рознесено працівником Укрпошта);
  • ü «Базові цифрові навички»: Інформ-знайомство з платформою цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта»;
  • ü Залучено – 9 користувачів;
  • ü Зареєструвалися  на платформі «Дія. Цифрова освіта» - 4користувача;
  • ü 2 користувачі  мають електронні сертифікати, завершивши курси  з цифрової грамотності на сайті «Дія. Цифрова освіта».

Усі охочі можуть проходити навчання на платформі у залі  вільного доступу до Інтернет нашої бібліотеки  у зручний для вас час.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

РІДНА МОВО, ТИ ЗВУЧИ, РІДНИМ СЛОВОМ НАС УЧИ


Від 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вона говорить, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Тому інформація про товари та послуги на території України має надаватися у першу чергу українською.

  Для покращення загального рівня володіння українською мовою в побуті та діловому спілкуванні, зокрема розмовної української мови, в нагоді  стануть книжкові видання, представлені на літературномовному вернісажі «Рідна мово, ти звучи, рідним словом нас учи».    

Викладка підготовлена  до Дня української писемності і мови, який традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.


  

  В рамках свята продовжуємо знайомити з новинками літератури, які бібліотека отримала згідно державної Програми поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги.

Українсько-російський словник Тараса Берези "Скажи мені українською", виданий в львівському видавництві "Апріорі"  в 2019 році (Береза Т. Скажи мені українською / Тарас Береза. - Львів : Апріорі,2019. - 456с.) має на меті донести до сучасного носія мови, як правильно та грамотно висловлюватися українською, позбувшись мовних покручів, кальки  з російської та суржику.

  Формат словника наочно показує відмінності між правдивою українською мовою і штучними запозиченнями з російської. Польові досліди дозволили зібрати у словнику найтиповіші росіянізми, запозичення та кальки, якими надто грішить українськомовне середовище - від вулиці до офіційних установ.

  Отже, задумаймося над  тим як ми говоримо! Вивільнимо українську мову від усього зайвого та навчимося плекати рідне Слово!

середа, 3 листопада 2021 р.

НОВІ ВИДАННЯ ВІД УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КНИГИ


  За Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги наша бібліотека отримала 133 чудових сучасних видань.

  Усього  в Україні отримають нові книги 600 бібліотек, які пройшли спеціальний відбір. Під час відбору враховували нашу роботу в умовах карантину, активність у соцмережах, вміння висвітлити заходи, які відбуваються у бібліотеці. У минулому році ми отримали спеціальний перелік книг, за яким обирали необхідну літературу. 

 Ці книги ви не переплутаєте, оскільки на кожній є спеціальна наліпка з логотипом "УІК".


  Приємно було отримати книги талановитих письменників, які стали переможцями книжкової премії «Вибір читачів 2020», твори лауреатів літературних премій, конкурсу: «Коронація слова», відзнаки «Золоті письменники України».

  Серед книжок для дорослих більше художньої літератури. Художня проза українська та зарубіжна, вічна класика, гучні бестселери, есеї, нон-фікшн та мотивуючі твори — тут розмаїття на будь-який смак.

  Книги, які отримала бібліотека, виключно нові видання 2019, 2020 і навіть 2021 року.

  Усі вони різної тематики, що дозволить задовольнити найвибагливіші інформаційні, інтелектуальні потреби кожного відвідувача бібліотеки. Книги цікаві, з яскравими ілюстраціями.
Тож запрошуємо вас до нашої бібліотеки та обрати книги до смаку.

     Щиро дякуємо Українському інституту книги за чудові видання для наших користувачів. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

вівторок, 2 листопада 2021 р.

МАЄ БУТИ ТІЛЬКИ ПРАВДА - ГЕРОЇЧНА І ТРАГІЧНА

 

  28 жовтня наша країна відзначає День вигнання нацистських окупантів з України. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже, саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

 

  В день вигнання нацистських окупантів з території України, наша бібліотека підготувала для своїх користувачів відео перегляд «Має бути тільки правда – героїчна і трагічна»,  присвячений цьому дню а також викладку літератури  «Уклін живим, загиблим – слава!»

на якій була представлена як довідкова та науково-популярна література так і художні твори.