четвер, 22 квітня 2021 р.

«Нехай чорнобильська біда остання буде на планеті»

  26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня найбільшої техногенної катастрофи за всю історію мирного атома.  Це був невидимий, жорстокий ворог, з яким ніхто не знав, як боротися, від якого нічим було захиститися.

  Чорнобильська катастрофа – це загальнонаціональне лихо, а чорні   дзвони Чорнобиля відгукуються в серці кожного українця.

  До 35-х роковин аварії  на ЧАЕС наша бібліотека-філія№3 пропонує переглянути віртуальну книжкову виставку-нагадування  «Нехай чорнобильська біда остання буде на планеті».





   «Чорнобиль», Юрій Щербак

 Юрій Щербак — відомий український епідеміолог і публіцист, а також політик — у минулому посол України в США й Канаді, радник президента України Леоніда Кучми в 1998—2000 роках. 1987 року Щербак випустив книгу «Чорнобиль», яку задумував як художнє осмислення аварії. Книга цінна тим, що описує погляд українських вчених на аварію, який відрізнявся від позиції російських фахівців.

  «... Спочатку як спецкор «Літературної газети» я бачив своє завдання досить вузько: розповісти про лікарів, які беруть участь у ліквідації наслідків аварії. Але саме життя змусило мене поступово розширити коло пошуків, зустрітися із сотнями найрізноманітніших людей — пожежниками й академіками, лікарями й міліціонерами, міністрами й солдатами, комсомольськими працівниками й митрополитами, американським мільйонером і радянськими студентами. Я слухав їхні розповіді, записував голоси на магнітофон, потім, розшифровуючи ночами ці записи, знову й знову вражався правдивості й щирості їхніх свідчень, точності деталей, влучності суджень. Мені здавалося дуже важливим зберегти документальний, невигаданий характер цих людських сповідей».

"Чорнобиль. Дні випробувань: книга свідчень"



"Чорнобильський зошит", Медведєв Г.

   Документальна повість. Повість про мужність, скорботу людей, які опинились в Зоні страшної стихії, про конкретні факти Чорнобильської трагедії.

«Чорнобильський щоденник (1986-1987 рр.)»,  Ковалевская Л. 


"Марія з полином в кінці століття", Володимир Яворівський

   Роман написаний на основі кореспондентської роботи автора в тридцятикілометровій зоні під час аварії.

 «Задовгий день "Ч". Зона поза часом.», Завгородній Юрій

    Ця річ є цілковитими художніми фантазіями поета, роздумами над загальнолюдськими проблемами, візіями зболеної пам'яті поета, які не створюють цілісного епічного полотна, а намагаються змалювати давні події через окремі фрагменти доль двох людей, які з різних причин опинилися в "Зоні поза часом", що є тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів.

 "Діти Чорнобиля", Євген Гуцало

 Розповіді про трагічне життя дітей, які постраждали внаслідок катастрофи.

 «Мужність і біль Чорнобиля: повість-хроніка»

  Ця книга є даниною пам’яті загиблим, виявом палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС. Містить повість А. Трегубова «Приборкувачі вогню». Вірші Д. Павличка, Б. Олійника, І. Драча та інших, присвячені тим, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС.

 Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті, а пам'ять про героїв Чорнобиля вічно житиме у наших серцях.

Немає коментарів:

Дописати коментар