понеділок, 9 лютого 2015 р.

ПІДГОДУЙТЕ ПТАХІВ ВЗИМКУ !


 

  Зима- складний період в житті птахів. Деякі з них відлітають у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати, потребують допомоги.
 
 
 
 
 
 
   Справжнім подарунком для пернатих є годівнички, які виготовляють з різноманітних матеріалів. Для цього можна  використовувати порожні пластикові пляшки, картонні  коробки чи робити їх з дерева. Головне – щоб пташкам  було зручно. Годівнички мають надійно кріпитися до дерев. Не варто розміщувати їх на землі чи низько над нею, щоб не приваблювати котів. Для кріплення сала можна використовувати булавки, вішати його на мотузці або дроті. 
     "Зазвичай постійні відвідувачі «їдальні для пташок» – синички та горобці, рідші – омелюхи, - розповіла дітям бібліотекар. Наповнювати годівнички слід кожного дня. Особливо ретельно, дітки,  слідкуйте за кормом під час ожеледиці та снігопадів, бо в таку негоду головним джерелом харчування для птахів лишаються тільки годівнички."
 Несмажене насіння соняшника дуже полюбляють снігурі та синиці, його краще ледь-ледь роздушити пляшкою чи качалкою; просо та пшоно їдять синиці й горобці, сире несолоне  сало привабить більшість синиць, крихти сухого білого хліба – чудовий корм для багатьох птахів. А ось чорний хліб – шкідливий для всіх пернатих.
     Допомогти  пернатим друзям взялися молодші школярі ЗШ №5 (кл.керівник Шаповал Т.Д.), створивши «зимові їдальні» власноруч.

Немає коментарів:

Дописати коментар