четвер, 23 квітня 2020 р.

ГОЛОСИТЬ ДЗВІН СТРИВОЖЕНИЙ У КВІТНІ


   Кожного року 26 квітня ми відзначаємо День Чорнобильської трагедії, тому запрошуємо Вас до філіалу бібліотеки № 3 на віртуальну  книжкову виставку  «Голосить дзвін стривожений у квітні». Тут зібрана література, що розповідає про причини і наслідки  аварії на ЧАЕС, статті з періодичних видань.
   Ця виставка є пам’яттю всім, хто поклав своє життя, пересторогою всім прийдешнім поколінням. Зібрані книги найрізноманітнішого спрямування, які розкривають морально-етичні аспекти цієї трагедії. Серед них цікавими є і художні твори – документальна повість Ю. Щербака «Чорнобиль», , В.Яворівського «Марія з полином наприкінці століття», Медведев Г.У. «Чернобыльская тетрадь», Антонов В.П. «Уроки Чернобыля: радиация, жизнь, здоровье»,  вірші І.Драча, Л.Костенко та ін. Всі ці ліричні творіння зіткані із правди, скорботи і мужності людей Чорнобильського лихоліття.
Медведев Г.У. Чернобыльская тетрадь [докум. повесть] / Г.У.Медведев. – К. : Дніпро, 1990. – 165 с. – (Серія «Романи і повісті»)

    «Чорнобильський зошит» Г.У.Медведєва – компетентна і безстрашно-правдива розповідь про трагедію, яка продовжує хвилювати мільйони людей. Автор – фахівець-атомник, який працював на Чорнобильській АЕС і добре знає її, особисто знайомий з усіма основними учасниками подій. Центральне місце в повісті – опис подій в Чорнобилі в трагічні дні квітня і травня 1986 року. Автор показує поведінку і роль численних учасників драми, живих, реальних людей з їх недоліками і перевагами, сумнівами і слабкістю, помилками і героїзмом.
    Драч І.Ф. Вірші та поеми [Авт. передм. І.М.Дзюба] / І.Ф.Драч. – К. : Дніпро, 1991. – 213 с. – (Шкільна біб-ка).
До книги увійшли кращі твори відомого українського поета, зокрема, поема «Чорнобильська мадонна». У своєму творі автор показав всі страшні наслідки чорнобильської катастрофи, розповідає  про перших ліквідаторів аварії, про те, чим платить людство за накоєні гріхи .
Іван Драч в поемі викриває й те, що від людей спочатку хотіли приховати, що сталося на ЧАЕС: «Прошу єдине — бодай не брешіть». Ставляться запитання без відповіді: як врятуватися від подальшого розповсюдження радіації, зберегти від зараження «рукотворне Київське море чи бодай Десну зачаровану, з якої Київ п’є воду»? 
   Антонов В.П. Уроки Чернобыля: радиация, жизнь, здоровье [Текст] / В.П.Антонов. – К. : О-во «Знание» УРСР, 1989.  – 112 с.
В книзі даються аналіз, оцінка та прогнози медико-біологічних наслідків Чорнобильської аварії. Розглядаються проблеми стресу, з якими мало знайомі не тільки широкі верстви населення, але і вчені та медичні працівники.
   Минають роки, та біль Чорнобильської катастрофи ніколи не зітреться з історії, не знеціниться, і не відійде в небуття. У кожного часу свої герої, свої випробування. Для багатьох поколінь українців чорнобильці будуть прикладом мужності, стійкості та патріотизму.

середа, 22 квітня 2020 р.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ : ЯК? КУДИ? І ЩО РОБИТИ?


«Децентралізація: як? куди? і що робити?»
Правовий Інтернет у бібліотеці

Місцева влада починає працювати для мешканців, а не «для галочки»
Мешканців об’єднаних громад вже не відправляють вирішувати питання в район чи область - за все тепер відповідає місцева влада: голова, депутати ради громади та її виконком. Освіта, медицина, адміністративні послуги, дороги, освітлення, водопостачання, сміття, благоустрій, забудова і навіть безпека – компетенція влади об’єднаної громади. Саме влада громади, і більше ніхто, займається вирішенням більшості місцевих питань, має на це кошти і несе за усе відповідальність.
Мешканці об’єднаних громад мають поруч ефективну спроможну владу, яку самі обирають і на діяльність якої можуть впливати. Як наслідок – в містах і селах громади доступніші та якісніші послуги, більш сприятливі умови життя.
Об’єднана громада  - це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією.
З’являються можливості для тих, хто хоче змін
Об’єднання не робить громади автоматично заможними. Так, там з’являється більше повноважень і грошей. Але це ще не означає розвиток. Для успіху потрібні лідери, готові діяти рішуче, професіонали, здатні залучити і ефективно використати кошти, керівники, готові нести відповідальність за свою роботу перед людьми і державою.
В процесі об’єднання громад такі місцеві лідери отримують свій шанс: стають головами громад, депутатами, старостами чи громадськими активістами. Для них - це можливість очолити зміни тут і зараз, зробити своє місто чи село кращим, стати частиною успіху країни.
Об’єднання громад активізує місцевих лідерів.
Формується основа сильної країни
Повноваження, ресурси і відповідальність передаються від центральної влади на місця, бо тільки так можна побудувати міцну державу, стійку до політичних змін всередині та зовнішніх зазіхань.
Рушійною силою в країні стають не політики і чиновники, а сильні заможні громади. Вони долають зневіру людей, бо починають дійсно піклуватися про них: надають якісні та доступні послуги, будують дороги та інфраструктуру, турбуються про безпеку людей, не чекаючи, поки це зробить хтось «згори». В об’єднаних громадах є на це і повноваження, і кошти. Тому там зростає довіра до влади, підвищується патріотизм, зникає відчуття безпорадності, зростає активність людей.

вівторок, 21 квітня 2020 р.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ: УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921


     У нашій бібліотеці-філії відкрито інформаційну експозицію “Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917 – 1921 рр.”.  Таку ініціативу впроваджено з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, а також у рамках проголошеного Указом Президента -100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років – першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 р. №777-р «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року»)

     З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов’язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки  наша бібліотека  організувала  виставку – історію «Україна у вогні й бурі революції 1917-1921рр.»

     З матеріалів, представлених на виставці,  наші читачі дізнаються про яскраві віхи становлення нашої незалежності доби Української революції 1917-1921 років, політичні сили в боротьбі за владу в Україні. Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих громадян, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.


понеділок, 6 квітня 2020 р.

БІБЛІОТЕКА В УМОВАХ КАРАНТИНУ


     Карантин вніс зміни і у звичне життя нашої бібліотеки. З 17 березня бібліотека-філія №3  тимчасово припинила роботу з обслуговування читачів, але працівники бібліотеки займаються вилученням морально застарілої та фізично зношеної літератури, складають акти для списання, проводиться практична робота з фондом.  Книжковий фонд розставляється відповідно до прийнятої в бібліотеці класифікації  (УДК). Для користувачів бібліотекарі підготовлюють нові, цікаві, змістовні книжкові панорами, спілкуються» зі своїми читачами на сторінках  в соціальних мережах і залишаються на постійному зв’язку з відвідувачами.

     Одразу після закінчення карантинних заходів запрошуємо відвідати нашу бібліотеку! У книгах, що надійшли – подорожі,  фантастика,  природа, цікаві пригоди і багато пізнавального!
     Верхні позиції новинок утримують письменники – Кокотюха Андрій, «Адвокат із Личаківської»; Саган Франсуаза, «Охоронець серця»; Шевчук Валерій, «Свято неділі»; Скрябін Кузьма, «Я, " Побєда" і Берлін» та багато інших примірників.
     Для малечі ми отримали цікаві, яскраві та пізнавальні видання - Рутківський Володимир, «Сторожова застава»; Оверченко Кость,    «Ми ходили по гриби»; Госсінні Рене, «Пригоди малого Ніколя»; Ліндгрен Астрід, «Мадікен» та інші.

Отож ласкаво запрошуємо вас до Бібліотеки !