неділю, 26 травня 2019 р.

"І ВОГНИК, НИМ ЗАСВІЧЕНИЙ, НЕ ЗГАС, А РОЗГОРІВСЬ, ЩОБ ВСІХ НАС ОБІГРІТИ"


«…він
З великого пожару України

Найбільшу спас народну святість – слово…»

І. Франко
  Іван Котляревський… Ім’я це викликає у кожного низку асоціацій: безсмертний парубок Еней, і незабутня Наталка Полтавка – героїня однойменної п’єси, що стала, за визначенням І. Карпенка-Карого, праматір’ю українського театру, і рядки «Будеш, батьку, панувати…» Тараса Шевченка, який перший передбачив світову славу І. Котляревського, оцінив значення творчості поета для розвитку української літератури, становлення українського національно-культурного середовища на всій території України.

  Цього літа минає 250 років відтоді, коли в Полтаві 29 серпня за старим стилем, а 9 вересня за новим народився хлопчик, якого назвали Іваном. Йому судилося стати визначним українським письменником, який вперше в Україні через свої твори заговорив з українцями рідною мовою, започаткувавши нову добу в українській літературі.
  З метою ознайомлення юнацтва з творчим доробком І.Котляревського та привернення уваги підростаючого покоління до спадщини класиків вітчизняної літератури, підвищення позитивного іміджу бібліотек наша книгозбірня прийняла участь у  обласній акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово…».
Так Котляревський у щасливий час
Вкраїнським словом розпочав співати, 

І спів той виглядав як жарт не раз,

Та був у нім завдаток сил багатий, 
І огник, ним засвічений, не згас.
А розігрівсь, щоб всіх нас зігрівати… 
(І. Франко)

   Під час проведення для маленьких користувачів бесіди-діалогу «Сторінками життя Івана Петровича Котляревського»  використана така ефективна форма як відео-презентації, що сприяло змістовному знайомству з біографією письменника.
   












Для ознайомлення молоді з життєвим  та творчим шляхом І. П. Котляревського було проведено веб-квест «Світ Івана Котляревського».
 В ході веб-квесту учасники  виконували завдання по п’єсам І.Котляревського з елементами рольової гри, пошуку локації розташування книг письменника у фонді бібліотеки та у каталогах,  для виконання яких використовували інформаційні ресурси Інтернету.
«Енеїда» - енциклопедія українського народного побуту».
  Народознавчий аспект творчості І. Котляревського став першим етапом квесту. Дослідження  та пошук користувачів  підтвердили тезу стосовно «Енеїди», як «енциклопедії українознавства».

«Веселий мудрець»
  Сатирична сторона творчості Івана Котляревського була темою наступного завдання.  Пошук епізодів гумористичної спрямованості супроводжувався сміхом та дотепними коментарями учасників заходу.
                 «Слово на вінок І. Котляревському»
  Безумовно, така яскрава особистість, як І.Котляревський, хвилювала серця майстрів художнього слова і тому третім завданням квесту став Інтернет-пошук поезій,  присвячених письменнику. Зачитали такі поезії -  Максима Рильського («Іванів гай»), Володимира Сосюри («І. Котляревський»), Степана Олійника («Поважна причина»).

  Учасники заходу висловили цілковиту згоду з цими життєстверджуючими словами. 

Немає коментарів:

Дописати коментар