середа, 16 жовтня 2019 р.

БУДЬМО ДОСТОЙНІ КОЗАЦЬКОГО РОДУ


  Українців називають козацькою нацією, за звичаями, традиціями, за духом. Козацький дух і нині притаманний нашим воїнам.
  
  До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, працівники нашої бібліотеки організували і провели годину козацьких традицій «Будьмо достойні козацького роду».
  

   На заході користувачі пізнали історію 
виникнення українського козацтва та легенду про українських вояків, які вважали Божу Матір своєю Заступницею. До уваги дітей було представлено відео «Історія українського козацтва».


   Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей читального залу оформлена книжково-ілюстративна виставка «Козацька  слава України», де  представлені  книги про славні козацькі традиції, історію виникнення  козацтва в Україні, побут і життя козаків на Січі.

вівторок, 8 жовтня 2019 р.

КОЛЬОРОВІ ФАНТАЗІЇ


  Продовженням тісної співпраці  з ЗШ №5 стала участь нашої бібліотеки в проведенні заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.  7 жовтня учні 9 класу ЗШ№5 разом з шкільним бібліотекарем Алєксєєнко Л. здійснили подорож «Цікавий світ бібліотеки», завітавши до нашої книгозбірні. 

    Сучасна бібліотека має потужний інформаційний та медіа потенціал для естетичного виховання підростаючого покоління.  І тому проведення нетрадиційних заходів в нашій бібліотеці  стало системою щодо вивчення читацьких інтересів, захоплень, занять.


   Бібліотекарі запросили гостей прийняти участь в інтерактивному кардмейкінгу «Кольорові фантазії».
   До заходу працівники бібліотеки  підготували картон, кольоровий папір, клей, ручки, гудзики, квілінг. 

Діти власноруч виготовляли листівки, наклеювали різноманітні картинки, писали побажання.  
   
    

Представлення учасниками своїх робіт пройшли  у веселій та дружній атмосфері.

неділя, 29 вересня 2019 р.

В НАС СЬОГОДНІ СВЯТО І ГОСТЕЙ БАГАТО


  Сьогодні наша бібліотека – це і центр відпочинку, духовності, це і плідна праця . Та найбільше,чим пишається бібліотека нині – це нашими користувачами. Бо в центрі уваги бібліотекаря завжди був, є і буде користувач, його запити, інтереси.
  І тому, на День відкритих дверей «В нас сьогодні свято і гостей багато»,  присвяченому  Всеукраїнському дню бібліотек, головними гостями були читачі та жителі нашого мікрорайону.


  Бібліотечні працівники радо зустрічали своїх читачів, знайомили їх з новими надходженнями, з тематичними книжковими виставками, з інформаційними документами та картотеками.



  Бібліотекарі разом  з читачами  спілкувались , обмінювались позитивом, знайомились, розповідали про сучасні послуги бібліотеки.
  Приємні емоції залишив у присутніх парад книг «Єднаймося навколо книги».
Шанувальники книги взяли участь у заході та зробили посильний внесок у примноження книжкового фонду бібліотеки. За цей день відвідувачі подарували бібліотеці 11 книг.
  У святковій атмосфері  пройшла відео-подорож «Незвичайні будівлі бібліотек світу», вона була цікавою і повчальною. А лейтмотивом стало побажання мати сучасний,  креативний та модний інтер,єр.























  В цілому святкування Всеукраїнського дня  бібліотек пройшло цікаво та  в теплій атмосфері.

вівторок, 25 червня 2019 р.

ЧИСТА ПЛАНЕТА... ЧИСТА ДУША...


  


  Можна прожити без багатьох досягнень науково-технічного прогресу. Без природи, без чистого повітря, неотруєної їжі та води прожити неможливо. Зберегти ж планету придатною для життя людей можливо лише в тому випадку, якщо кожний житель планети поставить на перше місце любов до всього живого.
   «Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватись її красою замало» - таким зверненням  розпочала тренінг "Сталий розвиток людства: діти створюють планету" для молодших школярів літнього табору «Ластівка» модератор проекту Ніна Шмакова.
  За допомогою відео «Повернемо обличчю планети  посмішку!» тренер намагалася донести інформацію про те, що кожен має усвідомити себе частинкою Землі, до роздумів над екологічними проблемами краю.
Вправи тренінгу розширили знання про довкілля юних читачів та ознайомили з правилами поведінки на природі. Було проведено конкурси та вікторини екологічної та природознавчої тематики "Живої природи душа промовляє". Діти відгадували цікаві загадки про природні явища, тварин та рослини. Виготовлення листівок про правила охорони навколишнього середовища сприяли  умінню і навичкам дітей позитивно впливати  на природу.

понеділок, 24 червня 2019 р.

ЛІТО В МІСТІ, ДЕ ЧИТАЮТЬ


   Для кожної дитини літні канікули – це найбільше свято, найкращий відпочинок.  Наша бібліотека опікуються своїми читачами та намагаються забезпечити їхнє змістовне, цікаве, пізнавальне дозвілля з книгою влітку. 

Щоб приблизити бібліотеку до читача, привернути дитячу увагу до гарної книги чи просто зацікавити спілкуванням, бібліотекарі нашої книгозбірні проводять розважальні та пізнавальні заходи, конкурси, вікторини, імпровізовані мандрівки. 

Тут і захопливі подорожі, і веселі ігри, незабутні пригоди під час прогулянок.
  









Літературний серфінг «Літо в місті, де читають» запросив до себе дітей літнього табору «Ластівка», читачів різного віку з різноманітними уподобаннями.

   


Бібліотекар розповіла хлопчикам та дівчаткам про неймовірний та захоплюючий світ книжок та періодичних видань, ознайомила з правилами користування книгою, бібліотекою та бібліотечними послугами.
  




Казковий  віраж «Граємо в те, про що прочитали»  відправив дітвору разом із бібліотекарем у чарівну країну, де зустрілись із казковими героями, які підготували для малечі завдання.

   



Під час гри-вікторини "Літературна заплутанка” веселі літні загадки та вікторини дали нашим маленьким мандрівникам проявити неабияку кмітливість та ерудицію.








Арт-терапевтичні заняття «Малюємо, міркуємо, розвиваємось» дали поштовх для розвитку комунікативних та пізнавальних навичок, а також творчого потенціалу учасників заходу.
  Бібліогід «Подорож книжковим містом Енциклопедій та Словників» сприяв рекламі бібліотеки, її інформаційних можливостей, та пропаганді бібліотечно-бібліографічних знань.

 Знайомство читачів бібліотеки з різноманітним світом енциклопедій та словників  розкрив перед користувачами шкільного віку все багатство довідкового фонду бібліотеки.

  Яке літо без улюблених мультиків та їх казкових героїв! Після перегляду мультиків, було емоційне обговорення, присутні ділилися враженням побаченого і обмірковували, як би вони вчинили на місці того чи іншого героя.












Діти полишали бібліотеку в чудовому настрої.

неділя, 26 травня 2019 р.

"І ВОГНИК, НИМ ЗАСВІЧЕНИЙ, НЕ ЗГАС, А РОЗГОРІВСЬ, ЩОБ ВСІХ НАС ОБІГРІТИ"


«…він
З великого пожару України

Найбільшу спас народну святість – слово…»

І. Франко
  Іван Котляревський… Ім’я це викликає у кожного низку асоціацій: безсмертний парубок Еней, і незабутня Наталка Полтавка – героїня однойменної п’єси, що стала, за визначенням І. Карпенка-Карого, праматір’ю українського театру, і рядки «Будеш, батьку, панувати…» Тараса Шевченка, який перший передбачив світову славу І. Котляревського, оцінив значення творчості поета для розвитку української літератури, становлення українського національно-культурного середовища на всій території України.

  Цього літа минає 250 років відтоді, коли в Полтаві 29 серпня за старим стилем, а 9 вересня за новим народився хлопчик, якого назвали Іваном. Йому судилося стати визначним українським письменником, який вперше в Україні через свої твори заговорив з українцями рідною мовою, започаткувавши нову добу в українській літературі.
  З метою ознайомлення юнацтва з творчим доробком І.Котляревського та привернення уваги підростаючого покоління до спадщини класиків вітчизняної літератури, підвищення позитивного іміджу бібліотек наша книгозбірня прийняла участь у  обласній акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово…».
Так Котляревський у щасливий час
Вкраїнським словом розпочав співати, 

І спів той виглядав як жарт не раз,

Та був у нім завдаток сил багатий, 
І огник, ним засвічений, не згас.
А розігрівсь, щоб всіх нас зігрівати… 
(І. Франко)

   Під час проведення для маленьких користувачів бесіди-діалогу «Сторінками життя Івана Петровича Котляревського»  використана така ефективна форма як відео-презентації, що сприяло змістовному знайомству з біографією письменника.
   












Для ознайомлення молоді з життєвим  та творчим шляхом І. П. Котляревського було проведено веб-квест «Світ Івана Котляревського».
 В ході веб-квесту учасники  виконували завдання по п’єсам І.Котляревського з елементами рольової гри, пошуку локації розташування книг письменника у фонді бібліотеки та у каталогах,  для виконання яких використовували інформаційні ресурси Інтернету.
«Енеїда» - енциклопедія українського народного побуту».
  Народознавчий аспект творчості І. Котляревського став першим етапом квесту. Дослідження  та пошук користувачів  підтвердили тезу стосовно «Енеїди», як «енциклопедії українознавства».

«Веселий мудрець»
  Сатирична сторона творчості Івана Котляревського була темою наступного завдання.  Пошук епізодів гумористичної спрямованості супроводжувався сміхом та дотепними коментарями учасників заходу.
                 «Слово на вінок І. Котляревському»
  Безумовно, така яскрава особистість, як І.Котляревський, хвилювала серця майстрів художнього слова і тому третім завданням квесту став Інтернет-пошук поезій,  присвячених письменнику. Зачитали такі поезії -  Максима Рильського («Іванів гай»), Володимира Сосюри («І. Котляревський»), Степана Олійника («Поважна причина»).

  Учасники заходу висловили цілковиту згоду з цими життєстверджуючими словами.