вівторок, 28 листопада 2023 р.

УСІ МОЇ ДУМКИ ТОБІ, НАРОДЕ ВІЛЬНИЙ!

До 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянською працівники бібліотеки розгорнули книжкову виставку “Первоцвіт української класичної прози”, з якою можна було ознайомитись протягом місяця  у читальному залі та переглянути відео.

Цікаві факти про Ольгу Кобилянську

Ольга Юліанівна Кобилянська (1863-1942) — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині, народилася у містечку Гура-Гумора у багатодітній шляхетній сім’ї (7 дітей).

Вона закінчила тільки 4 класи школи, а високого рівня знань досягла самостійно. Письменниця добре малювала, грала на різних музичних інструментах (навчилася грати на слух), була гарною вершницею.

Цікаво, що Ольга Кобилянська підписувалася «Кобиляньска», бо саме таке написання започаткував її батько. Була особисто знайома з Лесею Українкою.

Вона мріяла побачити море, але мрія її так і не здійснилася. Також Ольга бажала стати професійною актрисою, але надала перевагу літературі.

Ольга Кобилянська мала прийомну дитину (позашлюбну доньку одного з братів) і в похилому віці розповідала чудові казки своїм онукам. Письменниця мала гарну пам’ять і могла декламувати твори з «Кобзаря» кілька годин.

Ольга Кобилянська дуже кохала Йосипа Маковея, але той не відповів на її почуття. За давньою легендою, дівчина, яка знайде едельвейси, буде дуже щасливою і матиме міцну та велику родину. Ще маленькою дівчинкою Ольга назбирала ці квіти на крутих схилах, та це повір’я так і не справдилося. Але цей гербарій був завжди з нею.

Основні книги для життя від Ольги Кобилянської: Євангеліє, «Фауст» Гете та твори Тараса Шевченка.

Улюблена порада письменниці – завершувати кожен день книгою.

Померла Ольга Кобилянська 21 березня 1942 року в Чернівцях.

Немає коментарів:

Дописати коментар