понеділок, 14 грудня 2020 р.

У вогні не згорів їх жертовний чорнобильський слід...

 



  14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

  Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ.  Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони  зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

  Виставка «У вогні не згорів їх жертовний чорнобильський слід...» є пам’яттю всім, хто поклав своє життя, пересторогою всім прийдешнім поколінням. Зібрані книги найрізноманітнішого спрямування, які розкривають морально-етичні аспекти цієї трагедії. Серед них цікавими є і художні твори – документальна повість Ю. Щербака «Чорнобиль», , В.Яворівського «Марія з полином наприкінці століття», Медведев Г.У. «Чернобыльская тетрадь», Антонов В.П. «Уроки Чернобыля: радиация, жизнь, здоровье»,  вірші І.Драча, Л.Костенко та ін. Всі ці ліричні творіння зіткані із правди, скорботи і мужності людей Чорнобильського лихоліття.


середа, 25 листопада 2020 р.

"… і все далі і далі від нас пекло мору вкраїнського народу"

 Глибокий слід залишив голодомор 1932-1933 років в історії українського народу. Голод виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства.

  В 2006 році Президент України підписав Закон про визнання Голодомору 1932 -1933 років геноцидом українського народу. 

   На теренах України література з максимальним відображенням трагедії голодомору 1932 - 1933 років починає з'являтися вже в роки перебудови. Оповідання, повісті, що базувалися на автобіографічних спогадах-враженнях, друкуються насамперед у періодичних виданнях, шокуючи читачів щирою правдою.

  До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в нашій бібліотеці підготовлено виставку вшанування «… і все далі і далі від нас пекло мору вкраїнського народу»
   Вшановуючи пам'ять померлих та усіх, хто зазнав голодомору, українська література художнім словом підтверджує свідчення очевидців, що зафіксовані в документах, показує, якими були ці жахливі роки. Це як контрольне нагадування про осмислення майбутнього України.

Барка В. К. Жовтий князь : роман / В. К. Барка. - К. : Київ. правда, 2003. - 320 с.

У романі відтворені реальні події голодомору. Твір звучить як застереження від помилок минулого, від перекручення історичної правди. Він нагадує тим, хто сумує за минулим, прагне "твердої руки", що може статися з цілим народом.

Бедзик Ю. Д. Гіпсова лялька : роман / Ю. Д. Бедзик. - К. : Дніпро, 1989. - 253 с.

 У романі Юрія Бедзика "Гіпсова лялька" розповідається про життя знедолених селян в період голодного 1933 року.

Бровченко В. "Мені не треба в світі більш нічого...". Голод-33. У тих степах... Повернення Богородиці : [поезії] / Володимир Бровченко // Українознавство. - 2007. - № 4. - С. 18 - 20.

Гуцало Є. П. Сльози божої матері : повісті / Є. П. Гуцало. - К. : Молодь, 1990. - 264 с.

 Видання містить повісті "Голодомор", "Безголов'я", "Прокляття", де автор розкриває життя людей у важкі часи української історії.

Дімаров А. В тіні Сталіна : повісті / А. Дімаров. - К. : Дніпро, 1990. - 176 с.

Дзюба І. Пастка. Тридцять років зі Сталіним. П'ятдесят років без Сталіна / І. Дзюба. - К. : Криниця, 2003. - 144 с.

Козаченко В. П. Коні воронії: дума про Матір : [роман] / В. П. Козаченко. - К. : Рад. письменник, 1989. - 455 с.

У романі правдиво відображено події, що відбувались на Україні, а саме: колективізацію з її позитивними і негативними наслідками, репресії невинних людей, голод і масове вимирання сільського населення.

Міщенко О. В. Безкровна війна : кн. свідчень / О. В. Міщенко. - К. : Молодь, 1991. - 176 с.

Народні оповідання: Голодомор 1932 - 1933 р. / упоряд. М. Зінчук. - К. : Муз. Україна, 1993. - 96 с.

Осьмачка Т. С. Старший боярин. План до двору : романи / Тодось Степанович Осьмачка. - К. : Укр. письменник, 1998. - С. 100 - 235.

Твір Т. С. Осьмачки "План до двору" є літописом злочинного винищення українства в період примусової колективізації, усіх жахливих жорстокостей НКВС.

Самчук У. О. Марія. Хроніка одного життя : роман / Улас Самчук, підгот. тексту та післямова С. П. Пінчука. - К. : Укр. письменник, 1999. - 189 с.

Роман Уласа Самчука "Марія" художній твір про голодомор тридцять третього року і насильницьку колективізацію, про так зване "розкуркулення" справжніх господарів землі, про трудівників-хліборобів.

Сосюра В. М. Третя рота : роман / В. М. Сосюра, упоряд., авт. післямови, прим. С. Кальченко. - К. : Укр. письменник, 1997. - 351 с.

 У біографічному романі "Третя рота" Володимира Сосюри відтворено події 20-50-х років минулого століття. Значна частина книги присвячена голодомору 1932-1933 років, свідком якого був автор.

Тичина П. Голод : вірш // Сонячні кларнети : поезії / Павло Тичина. - К. : Дніпро, 1990. - С. 168.

Хвильовий М. Голод : вірш // Твори у двох томах. - Т. 1. / Микола Хвильовий. - К. : Дніпро, 1990. - С. 67.

четвер, 19 листопада 2020 р.

"Подаруй книгу бібліотеці: друковану чи електронну".

 

   Як стверджував М. Твен: 

"Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий".

  В рамках Всеукраїнського дня добрих справ з 23листопада по 01 грудня наша бібліотека проводить акцію  "Подаруй книгу бібліотеці: друковану чи електронну".

   Дарування книжок — гарна традиція читачів, друзів і партнерів нашої книгозбірні, завдяки якій фонд бібліотеки поповнюється не лише дублетними, а й першими примірниками видань. На превеликий жаль, у зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки не в змозі поповнювати в повному обсязі бібліотечний фонд новими книжками та періодичними виданнями. 
  Бібліотеки завжди допомагали своїм читачам: одержати знання, відкрити для себе незвіданий світ, знайти відповіді на всі питання. Сьогодні час допомогти бібліотекам! 
Бібліотека-філія №3 запрошує своїх читачів приєднатися до акції: "Подаруй книгу бібліотеці: друковану чи електронну", приурочену до Всеукраїнського дня добрих справ.
  Давайте приєднаємося до акції: "Подаруй книгу бібліотеці: друковану чи електронну". Книги стануть доступні нашим читачам! Тож звертаємось до Вас з проханням, якщо маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними – підпишіть їх гарними побажаннями і подаруйте їх нашій бібліотеці! Ми впевнені, якщо  цю добру справу зробить кожен, багатшим стане наш бібліотечний фонд, а подаровані книги прочитають інші! 

 Пропонуємо згадати відому мудрість «книга - найкращий подарунок», зробіть свій власний дарунок – подаруйте бібліотеці  книгу.  Не втомлюйтеся робити добро!

Долучайтесь до акції, яка триватиме з 23.11 по 01.12 у стінах нашої бібліотеки. 
У читальному залі буде організована розгорнута виставка подарованих видань.

Шануймо, бережімо, читаймо книги, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть. 
Книга – найбільший винахід людства.

Не залишайтесь байдужими! Добрі справи робити приємно! Тож долучайтесь до благодійництва, адже у кожного з нас є можливість робити добрі справи!

Щиро вдячні за подарунки!

вівторок, 10 листопада 2020 р.

МОВА БАРВИСТА, МОВА БАГАТА

 

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започаткована 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".

  За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

   З 1 листопада 2020 року  в читальному залі нашої бібліотеки експонується тематична книжкова виставка «Нехай же слово золоте печалиться, сміється і цвіте».

Бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими на виставці, чекаємо в читальному залі.


середа, 16 вересня 2020 р.

ДО КРАЇНИ ЗНАНЬ МАНДРУЄМО З КНИЖКАМИ

Дорогі школярі та студенти, користувачі нашої бібліотеки!
Книги, представлені на цьому відео, допоможуть вам підготувати те  чи інше завдання та підібрати потрібний матеріал на урок.
А калейдоскоп книжкових панорам в нашій бібліотеці дасть вам представлення наскільки різноманітний, інформаційно наповнений  та цікавий книжковий світ нашої книгозбірні!

Успішної дороги в країну знань!

середа, 9 вересня 2020 р.

БІБЛІОТЕКА - МАЙДАНЧИК ДЛЯ ДІАЛОГУ ВЛАДИ І ГРОМАДИ


  8 вересня в сесійній залі адмінбудинку відбулося  громадське обговорення  проекту Генерального плану нашого міста. Представлені розробником (ДП „Український державний науково-дослідницький інститут проектування міст „Діпромісто”) мапи, схеми наглядно демонстрували майбутнє м.Світловодська.


   Оскільки існують карантинні обмеження, слухання вирішено було провести не лише у сесійній залі: громадяни різних районів міста мали змогу взяти участь у слуханнях у режимі он-лайн із можливістю спілкування у чаті, завітавши до чотирьох міських бібліотек.
  Користувачі нашої бібліотеки, які ознайомилися з анонсом даного заходу на сайті міста та на блозі бібліотеки-філії №3,  також долучилося до визначення різних аспектів Генерального плану міста.

  Їхні  питання та побажання були запротокольовані та передані розробнику та владі міста.

четвер, 3 вересня 2020 р.

ЗАПРОШУЄМО ЖИТЕЛІВ МІСТА


ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
  Ви зможете переглянути пряму трансляцію громадських слухань в нашій бібліотеці та задати
питання, що вас цікавлять, доповідачу під час трансляції.

вівторок, 1 вересня 2020 р.

З НОВИМ НАВЧАЛЬНИМ РОКОМ!





Розумні люди - міць держави!
Тож набирайтесь діти знань,
Щоб Україна мала славу
Країни здійснених бажань!

   Шановні користувачі, дорогі діти! Читання книг збагачує життя, робить його більш цікавим і наповненим та допомагає пізнавати світ. Приходьте до нас, ми чекаємо на Вас!
В нашій бібліотеці можна:

     взяти цікаву книгу
  • розповісти про книгу, яка сподобалась
  • взяти участь у конкурсах та заходах, які проводить бібліотека
  • підготувати доклад, повідомлення або презентацію
  • знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію
  • взяти участь у створенні веб-сторінки бібліотеки та медіатеки
  • подарувати бібліотеці книгу
  • почитати журнали та енциклопедії
  • просто зробити уроки