середа, 20 листопада 2013 р.

Хто добре тренується ‒ той потім не хвилюється!


    На виконання проекту «Школа електронного громадянина»  на базі нашої бібліотеки створено  Центр обслуговування громадян (ЦОГ) з доступом до публічної електронної інформації та використанням ІКТ.
Ми навчимо Вас, як через Інтернет:
Ø Зареєструвати та придбати проїзні пасажирські документи;
Ø Зареєструвати вкладників Ощадбанку на отримання 1000 грн.;
Ø Оформити заяву на вступ до ВНЗ України та зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
Ø Знайти роботу на єдиному порталі «Труд» Державної служби зайнятості України;
Ø Розрахувати пенсію на «Пенсійному калькуляторі» та субсидію на житлово-комунальні послуги;
Ø Та багато іншого…

    З 1 до 30 листопада 2013 року за адресою в Інтернеті: www.test-center.od.ua  запрошуємо Вас  до нашої бібліотеки зареєструватися на пробне тестування та перевірити свої знання. Ви маєте можливість очно пройти пробне тестування тільки з двох предметів (з одного - 22.03.2014 р.; з другого – 29.03.2014 р.).
Графік проведення пробного тестування:
     22 березня 2014 року - українська мова та література, хімія, фізика, російська мова, всесвітня історія, одна з іноземних мов: англійська, німецька, французька або іспанська (за вибором);
29 березня 2014 року - математика, історія України, біологія, географія, світова література.                                            
 Приходьте до бібліотеки!
Навчайтеся користуванню електронними послугами!
Бібліотека знає, як це зробити!

четвер, 14 листопада 2013 р.

Електронне урядування – запорука прозорості та ефективності влади


   На сьогодні поняття «електронне урядування» уже не є цілком новим і невідомим, як це було кілька років тому. Воно передбачає: будь-яка особа через Інтернет може звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування для отримання необхідної інформації, а основне – для отримання адміністративних послуг.
     Проте, у нашій державі воно все ще залишається на рівні «поняття», не маючи належного практичного застосування. Метою проекту Світловодського Інформаційного центру громадської освіти «Школа електронного громадянина» програми «Бібліоміст» є створення п’яти Центрів обслуговування громадян (ЦОГ) з доступом до публічної електронної інформації та використанням ІКТ на базі бібліотек системи.




 Першим відкрився такий центр на базі бібліотеки–філії №3 для  жителів Садового мікрорайону.






Консультант проекту Підгірна Н.В. познайомила  присутніх з основними завданнями проекту та послугами, якими  може скористатися кожний житель, а саме  отримати можливість відстежувати події у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, знати про плани їх роботи, безпосередньо вступати у взаємодію з ними без черг та зайвої бюрократії.


 Це також і можливість громадянина відслідковувати долю його запиту, скарги, пропозиції, вимоги.
   









Для успішного втілення ідеї електронного урядування потрібно пам’ятати, що впровадження електронного урядування в Україні є надзвичайно важливим інструментом демократизації нашого суспільства.    




 

неділя, 10 листопада 2013 р.

"О, СЛОВО РІДНЕ, УКРАЇНИ СЛОВO !"

 
   Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
 
   6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.

Свято рідної мови, яке наша бібліотека  провела разом  з учнями  9 класу ЗШ №5, стало гідним  вшануванням рідного слова.
 
 
 
 
На святі звучали вірші, пісні та загадки  про українську мову.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відео - перегляди  чергувалися з інсценівками фразеологічних висловів та гумористичних фейлетонів.


 

 
 
 
 



   Справжня людина виростає з любові до рідної матері, до родини, до рідного краю, до рідної мови та культури.   Нехай же вивчення мови стане для вас сходинкою до майбутніх успіхів, до самоствердження.







   
 Користуйтесь рідною мовою, плекайте, шануйте, ніколи і ніде не забувайте цей найдорожчий скарб.
 
 

четвер, 7 листопада 2013 р.

ЦІКАВО ЗНАТИ, А ЧОМУ?


 Читаючи книги, газети, журнали, ми отримуємо багато нової інформації, пізнаємо багато нових незрозумілих слів. Людина безсила зберігати в пам’яті все: події минулого і теперішнього, дати, факти, імена. І коли потрібна відповідь на питання чи якась довідка на допомогу приходять словники і довідники.
 
    Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка і Даля.
Не майте гніву до моїх порад
          І не лінуйтесь доглядать свій сад.

 
 Які бувають словники, як вони побудовані та як ними користуватись і йшла мова на бібліотечному уроці «Цікаво знати, а чому?», що бібліотека провела з учнями ЗШ №5.

 
 
 
 
 
 
 
 

  Практичні вправи та ігри зі словниками «Гонка за лідером», «Темна конячка»,  відео-презентація «Словники+довідники» навчили дітей правильно і повно пояснювати значення слів, як писати чи вимовляти те чи інше слово, робити вірний переклад з однієї мови на іншу.      
  «У словниках і довідниках зібрані знання, накопичені багатьма поколіннями. Ці книги вчать вас, бережуть ваші сили і час, допомагають виправляти помилки», - наголосила  в заключному слові бібліотекар  Гаркуша Л.В.