неділя, 2 червня 2013 р.

ВЕЛИКИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КВЕСТ


Вектор на Євроінтеграцію

   Під такою назвою на базі бібліотеки – філії №3 Світловодської ЦМБС відбувся семінар – практикум бібліотечних працівників. Завдання бібліотек пролягає в сприянні істотному поліпшенню обізнаності населення  щодо Європейського Союзу. Бібліотеки, які мають великий досвід і потенціал у здійсненні інформаційно-просвітницької діяльності різного спрямування не повинні стояти осторонь цієї теми. Ця робота має ґрунтуватися на державних програмах інформування громадськості з питань європейської інтеграції з врахуванням "Плану дій Україна – Європейський Союз".

  Методист Світловодської ЦМБ Підгірна  Н.В.  надала присутнім інформацію стосовно питання євроінтеграції та інформаційного забезпечення з точки зору Європейського бачення публічної бібліотеки. Вона зазначила, що саме публічна бібліотека є інформаційним посередником між владою та населенням, займаючи активну позицію щодо розвитку громадянського демократичного суспільства. На семінарі обговорювались форми та методи роботи публічних бібліотек з популяризації матеріалів щодо ЄС та Євроінтеграції України, особливості роботи з дітьми – читачами бібліотеки на допомогу євро - інтеграційним процесам. Мультимедійна презентація дала змогу віртуально познайомитися з найбільшими бібліотеками  Європи,  дізнатися про їх багатолітню історію про кількість користувачів цих бібліотек, якісний та кількісний склад їх книжкових надбань. 
Як приклад інноваційного заходу з цієї теми бібліотекарями – бібліотеки – філії №3 Позовною З.В. та Гаркушою Л.В. підготовлена пізнавально – розважальна програма «Великий Європейський Квест» для дітей із пришкільного табору відпочинку «Ластівка» (ЗОШ №5). Захоплююча віртуальна мандрівка столицями Європи, презентація «Історія Європейського Союзу», вікторина «Що ти знаєш про Європейський Союз?» Бліц – турнір «Хто перший вступить в Європейський Союз», Конкурс «Країни - кроки», творчі вправи на тему «Влітку я хочу поїхати в таку країну…»), така різностороння тематика допомогла дітям підвищити обізнаність щодо  Євросоюзу, познайомитись зі скарбницею культурного надбання європейських країн, збагатила емоційно – естетичний світ, сприяла створенню фундаменту єдиного розуміння людських цінностей.
    Учасники семінару не тільки отримували інформацію але й практично працювали : провели моніторинг організацій та фондів, що опікуються питаннями інформування про ЄС, з подальшим використанням їх матеріалів у інформаційній роботі з населенням та визначились наскільки актуальна тема семінару для користувачів  бібліотеки; з якими запитаннями вони звертаються найчастіше, які періодичні видання можна використовувати як джерела об’єктивної інформації; кого можна залучити до бібліотеки для консультування з даного питання, з якими організаціями слід співпрацювати насамперед.
Після обміну досвідом та творчого спілкування бібліотекарі прийшли до висновку: широка громадськість України  все більше потребує вільного доступу до джерел інформації про ЄС та його функціонування. Такий доступ покликаний сприяти розширенню партнерства між Україною та ЄС, тому бібліотеки повинні стати основними джерелами інформації для українського населення з питань євроінтеграції.

Немає коментарів:

Дописати коментар