четвер, 20 березня 2025 р.

ДИТИНА ЧИТАЄ - УКРАЇНА ПЕРЕМАГАЄ

 

   Нові книги, нові зустрічі і яскравий вогник в очах малечі, яка прагне поринути в атмосферу дива і казкової круговерті.



            Бібліотекар легко і щиро повела юних читачів у весняне казкове місто, презентуючи новинки сучасної дитячої  книги. 

   Особливі емоції учасників заходу- коли  розповідали про свої читацькі уподобання, читали вірші.







  Корисні поради книжкового мандрівника  «Дім без книги, день без сонця» познайомили дітей з деякими книгознавчими елементами:  обкладинка, анотація, зміст, ілюстрація. 

  

З їх допомогою  діти мають змогу визначати зміст та читацьке призначення книжки. Адже, тільки грамотний читач, погортавши книгу, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати.


Дякуємо всім учасникам за теплу зустріч, за незабутні враження, які залишаться надовго в маленьких сердечках наших читачів.

ДИТИНА ЧИТАЄ - УКРАЇНА ПЕРЕМАГАЄ! СЛАВА УКРАЇНІ!

 СЛАВА ЗСУ!

середа, 19 березня 2025 р.

ЇЇ РЯДКИ ЗАВЖДИ ТОРКАЮТЬ СЕРЦЯ

 “Національний тиждень читання поезії” - щорічна активність Українського інституту книги.  Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».

  Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

Наша бібліотека  разом із своїми читачами приєдналась до проведення цьогорічного Національного тижня читання поезії. 

19 березня 2025 року виповнюється 95 роки українській письменниці — Ліні Костенко.

Ювілейна літературна викладка «Її рядки завжди торкають серця» знайомить користувачів бібліотеки з творчістю Ліни  Костенко, яка вже кілька десятиліть надихає інших митців на власні пісні, фільми, театральні постанови, виставки, літературу тощо.

Ліна Костенко не любить, коли з неї роблять «ідола», звеличують чи обсипають пишними епітетами, але вона справді легендарна постать. 

Хто, як не вона, рішучо засуджувала російщення, малоросійство і меншовартість, дбала про українську мову, культуру, національне відродження, сміливо виступала проти арештів інтелігенції та підносила до вершин «Тіні забутих предків», роками писала «в шухляду» та очолювала експедицію до Чорнобильської зони, захоплено виступала перед університетською молоддю та відмовилася від звання Героя України?


Ще в 2015 році, під час перших спроб росії розірвати нашу країну на шмаття, Ліна Василівна передавала в зону АТО гуманітарну допомогу й збірки поезій зі словами підтримки. На титулі однієї з книг поетеса написала від руки нині легендарні строфи про «маленького сірого чоловічка», який накоїв чорної біди. І пророче попередила світ
: «Куди ж ви дивитесь, народи?! Сьогодні ми, а завтра — ви».

Сердечно сподіваємось, що рідна серцю кожного українця поетеса напише ще не один пронизливий вірш про нашу з вами нескорену, непереможну Україну.

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні

І наше діло праведне й святе.

Бо хто за що, а ми за незалежність.

Отож нам так і важко через те.

Слава Україні! Слава ЗСУ!

вівторок, 18 березня 2025 р.

Є ПОЕТИ ДЛЯ ЕПОХ



 

 Національний тиждень читання поезії - 2025 покликаний об’єднати всіх людей, відданих віршам.

 Поезія – душа людини, поезія – душа нації.  Вона  хвилює, дарує насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовність.

  Будь-яка година – страшна, сувора, або мирна і радісна надихається поетичним словом. 

   Під час війни, поезія – це літопис війни.

  Поезія може бути домом для того, хто втратив дім. Поезія може бути хрестом на могилі того, чиє тіло ніколи не знайдуть і не поховають. Поезія може бути свідченням про чудо і свідченням для тих, що не досвідчили. Силу поезії під час війни надає людина, яка цю війну переживає.


Ми маємо дуже різні голоси: голоси цивільних, що проживають війну у своїх містах і селах, військових, які боронять нашу землю, вимушених переселенців та емігрантів різних хвиль, дітей, волонтерів, людей з різних куточків країни та світу. Але всі вони разом творять спільний голос – голос сучасної української поезії.

Запрошуємо всіх поціновувачів поезії переглянути книжкову виставку "Є поети для епох", на якій представлені перлини української  поетичної думки сучасної війни.

   Тож запрошуємо всіх бажаючих   поринути у творчий політ поетичного слова. 

Поетичне слово веде вперед, поетичні рядки стають гаслом, поетичні рядки вітають перемогу. Поезія рятує націю!

                      СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

понеділок, 10 березня 2025 р.

МАЙБУТНЄ ПЛАНЕТИ У НАШИХ РУКАХ

 У центральній міській бібліотеці було проведено етап Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках», який зібрав багато талановитих юних художників.

  Конкурс дитячого малюнка має на меті привернення уваги до важливої проблеми знищення природи України в результаті війни, а також сприяння сталому відновленню природних екосистем після повоєнного періоду. Однією з основних цілей є виховання у дітей бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища, а також розкриття через їх творчість прагнення до відновлення і збереження природних ресурсів в Україні та у світі загалом.

Мета конкурсу – привернути увагу до проблеми знищення природи України в результаті війни, виховання у дітей бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища.
Вікові категорії учасників:
– до 7 років;
– 8 – 11 років;
– 12 – 14 років;
– 15 – 18 років.
На конкурс приймаються індивідуальні малюнки формату А-3 за тематичними напрямами:
– «Вплив війни на природу України»;
– «Природа у твоїй улюбленій книжці»;
– «ЕКО-свідомість – запорука сталого майбутнього»;
– «Відбудова України за європейськими правилами»;
– «Відновлення і збереження природи України»,
– «Негативний вплив відходів на навколишнє середовище».










Роботи переможців І туру ( місцевого) Конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!» надіслані до обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка на ІІ (обласний) тур Конкурсу.

  Такий конкурс став чудовою можливістю для дітей не лише продемонструвати свої таланти, а й зміцнити зв'язок між бібліотекою та місцевою громадою.

неділя, 9 березня 2025 р.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ ПОЕЗІЇ - 2025

 


Український інститут книги вже вдруге організовуватиме Національний тиждень читання поезії 2025, що відбудеться з 17 по 23 березня.


 

  Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».



  Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.

  Під час тижня поезії в нашій книгозбірні запланована низка подій, до яких запрошуємо активно долучатися.

  Слідкуйте за нашими анонсами, аби знати про події першими.