четвер, 20 лютого 2025 р.

ВИ ПЕРШИМИ СТАЛИ ЗА ГІДНІСТЬ, ЗА ВОЛЮ

 А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза…



  20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

  20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

  З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення громадянської і національної відданості, сили духу і стійкості громадян та з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у нашій бібліотеці проведено годину спомин "ВИ ПЕРШИМИ СТАЛИ ЗА ГІДНІСТЬ, ЗА ВОЛЮ"



Працівники бібліотеки розповіли присутнім про ті буремні події, які відбувалися на Майдані під час Революції Гідності, познайомили з книгами, що представлені на літературній викладці "НЕБЕСНА СОТНЯ. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ"

  Сьогодні ми повинні зробити все можливе для того, щоб в Україні запанував мир, щоб закінчилася війна, щоб Україна була сильною і незалежною. 

  Герої не вмирають! Вони завжди залишаються в наших серцях…

                     СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

вівторок, 18 лютого 2025 р.

НАШ ГЕРБ - НАШ СИМВОЛ ПЕРЕМОГИ

 

19 лютого відзначається День Державного Герба України. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України.


Стаття 20 Конституції України декларує, що малим Державним гербом України є знак Княжої держави Володимира Великого – золотий тризуб на синьому щиті.  Він є не штучно придуманим, а справжнім національним гербом, подарованим нам історією.

Для українців по всій нашій країні та по всьому світу Тризуб є так само близьким і рідним, як синьо-жовтий прапор чи національний гімн. Зображення тризуба на формі наших воїнів і спортсменів, на документах і будівлях викликає почуття гордості, солідарності, національної єдності.






   
Працівники нашої книгозбірні підготували для користувачів патріотичну інсталяцію «Наш герб – наш символ Перемоги», яка розкриває  цікаві факти про певні періоди з історії  тризуба. Читачі мають змогу  дізнатися нові подробиці, переглянути  літературу з фонду нашої бібліотеки з даної теми.

Історія наша непересічна, цікава та насичена подіями. А отже перегляд експозиціїї буде захоплюючим!

 Тризуб залишається одним з головних наших символів боротьби за незалежність, свободу та територіально цілісність. Саме його зображують на однострої Збройних сил України, на танках та літаках, які знищують ворогів у жорстоких боях. Як сказано українською поетесою Наталкою Поклад:

Наш Герб — Тризуб,

 Це воля, слава й сила.

 Наш тризуб – це наша історія, 

наша звитяга і наша майбутня Перемога

понеділок, 17 лютого 2025 р.

БЕЗПЕЧНІ ТА БЕЗБАР'ЄРНІ ПРОСТОРИ ПО ВСІЙ КРАЇНІ

  Безбар’єрність для всіх: пріоритетом 2025 року стануть доступні послуги в кожній громаді.

  Безбар’єрність освітніх, медичних, банківських, транспортних, соціальних, адміністративних, працевлаштування та інших послуг — послуги мають бути більш зручними та доступними впродовж усього маршруту користувача, з урахуванням потреб кожної людини;

  Безбар’єрність у громадах — запровадження рішень, розроблених Урядом, на рівні місцевого самоврядування; можливість для людей отримати безбар’єрні послуги у своїй громаді має стати обов’язковим елементом впровадження політики безбар’єрності в містах і селах.

  На третьому році повномасштабної війни українці відчувають ще більший запит на безбар’єрні рішення. Від цього сьогодні залежить не лише якість життя, а й безпека громад.

  Безбар’єрність сьогодні –  це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження.

  Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію.

  Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ людини до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися в просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень та програм на національному та місцевому рівні.

  Більше інформації про безбар’єрність ви можете дізнатися в нашій бібліотеці он-лайн:

Довідник безбар’єрності

Освітній серіал «Безбар’єрна грамотність»

Освітній серіал «Держава без бар’єрів»